نوری همدانی1

مرجع تقلید شیعیان گفت: مسئولان و مدیران وحدت داشته باشند، اختلاف نکنند اگر تفاوت نظر دارند، به جامعه نکشانند، اختلاف مردم را آزار می‌دهد. جامعه‌ای که در رأس آن ولی فقیه است اختلاف معنی ندارد، همه حول ایشان وحدت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی مرجع تقلید شیعیان که در مشهد مقدس به‌سر می‌برند، در آستانه ماه مبارک رمضان در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه و مبلغان با تأکید بر بهره‌مندی از ایام شعبان المعظم و آماده شدن برای ورود به ماه مبارک رمضان وظیفه روحانیت را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: افتخار کنیم طلبه هستیم، افتخار کنیم روضه‌خوانی می‌کنیم، افتخار کنیم مسئله‌گو هستیم؛ خدمت به مردم و کنار مردم بودن را برای خود کم نشمارید و به آن افتخار کنید.

وی افزود: آقایان طلاب محترم بدانند اول خودمان اهل تهذیب باشیم، ارتباط خود را با صاحب خودمان یعنی امام زمان (عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف) مستحکم‌تر کنیم، اگر سختی هست اگر مشکلی داریم حضرت را نزد خدا واسطه قرار دهیم، یقین بدانید حل خواهد شد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: امروز مردم علاوه بر مطالب ما به عمل ما کار دارند، اگر حرف و عمل یکی نباشد دین مردم ضربه خواهد دید. امروز شبهات سنگینی در فضای مجازی مطرح است، طلاب محترم سعی کنند نیازها را شناسایی کنند و طبق آن نیازها مطالب خود را ارائه کنند و از بیان مطالب ضعیف حقیقتاً خودداری نمایند.

آیت اللّه نوری همدانی عنوان کرد: امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم را آزار می‌دهد اما مشکلات فرهنگی نیز وجود دارد، ما باید در این مشکلات کنار این مردم باشیم. این وضع حجاب ماست و متدینین به ما مراجعه می‌کنند و نگران هستند، اما چگونه باید با مردم سخن بگوییم در حالی که بعضی از برنامه‌های صداوسیما خودش مروج بی‌حجابی و ضدفرهنگی است، بارها گفتیم ادارات از خودشان آغاز کنند، نمی‌شود مردم را وادار به کاری کرد درحالی که مراکز زیرمجموعه ما خلاف آن را انجام می‌دهند، بله، ما هم همانند متدینین نگران هستیم اما باید از مسیر درست وارد شد، مردم بسیار خوب هستند و دیندار هستند؛ این ماییم که باید به وظیفه خود عمل کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر این مطلب خاطرنشان کردند: باور داشته باشیم پای این انقلاب زحمت‌ها کشیده شده و در راه به ثمر رسیدن و استحکام آن خون‌ها ریخته شده است، باید قدر آن را بدانیم و آن را حفظ کنیم.

وی اظهار داشت: از مسئولان مطالبه کنیم که مشکلات مردم را حل کنند و این مردم را پای این نظام و انقلاب نگه‌دارند. امروز رهبری معظم با دلسوزی فریاد می‌زنند که مسئولان خدمت کنند، مشکلات مردم‌ را حل کنند ولی متأسفانه بعضی‌ها گویا نمی‌شنوند البته زحمات انجام‌شده را منکر نیستیم.

آیت الله نوری همدانی گفت: مسئولان پای درد مردم بنشینند و درد آنها را بدانند، درب اتاقشان به‌روی مردم باز باشد، ببینند چرا بعضی‌ها گله‌مند هستند، مگر همین مردم نبودند که هشت سال جنگ را تحمل کردند و تمام مشکلات را پشت‌سر گذاشتند چرا الآن گاهی گله می‌کنند؟ مسئولان و مدیران وحدت داشته‌ باشند، اختلاف نکنند اگر تفاوت نظر دارند، به جامعه نکشانند، اختلاف مردم را آزار می‌دهد، در جامعه‌ای که در رأس آن ولی فقیه است اختلاف معنی ندارد، همه حول ایشان وحدت داشته باشند و نگذارند زحمت امام راحل و خدمات این مردم از بین برود.

مرجع تقلید شیعیان گفت: من به مبلغان محترم توصیه می‌کنم در دفاع از نظام و انقلاب و رهبری کوتاهی نکنید؛ این کشور دشمنان قوی دارد و هیچ وقت هم مثل این زمان متحد نشده بودند؛ دشمن یک‌سره مشغول بیان مشکلات است و نقاط ضعف را برجسته می‌کند، ما باید مشکلات را برطرف کنیم و خدمات انجام‌شده را بیان کنیم، جهاد تبیین که رهبری فرمودند یعنی همین خدمات انجام‌شده گفته شود.

وی در پایان عنوان کرد: از خداوند متعال بخواهیم ما را در مسیر حق و ولایت اهل‌بیت (علیهم السلام) مستحکم بدارد و بخواهیم زمان‌شناس باشیم و بدانیم که حفظ این انقلاب و نظام با توکل به خدا و عنایت اهل‌بیت (علیهم السلام) در خدمت به مردم و رفع مشکلات آنهاست.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =