تیتر سه سرویس

 • چین خاک شور را به حاصلخیز تبدیل کرد

  چین خاک شور را به حاصلخیز تبدیل کرد

  دانشمندان چینی با استفاده از ساقه‌های گیاهی و یک ورقه پلاستیکی توانستند شوری خاک را تا ۳۶ درصد کاهش دهند و خاک شور را به مزارع حاصلخیز تبدیل کنند.

 • رباتی که بیش از ۱۰۰ گونه جدید دریایی کشف کرد

  رباتی که بیش از ۱۰۰ گونه جدید دریایی کشف کرد

  ربات‌ها اکوسیستم‌های آسیب‌پذیر اعماق دریا را کاوش می‌کنند و به تازگی بیش از ۱۰۰ گونه دریایی را که قبلاً هرگز دیده نشده‌اند، در شیلی کشف کردند.

 • نمک اضافی چگونه به کلیه‌ها آسیب می‌زند

  نمک اضافی چگونه به کلیه‌ها آسیب می‌زند

  کلیه های شما میزان سدیم را در بدن متعادل می کنند و اگر آن را بیش از حد مصرف کنید، مقدار اضافی در خون شما جمع می شود. قلب شما برای پمپاژ بیشتر کار می کند و فشار خون را افزایش می دهد و خطر بیماری قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی افزایش می‌یابد.

 • رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آشوب و تروررا محکوم کردند

  رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آشوب و تروررا محکوم کردند

  رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشوربا صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت توطئه‌های نظام استکبار علیه یکپارچگی ایران اسلامی، از جامعه دانشگاهی و دانشجویی علوم پزشکی خواسته‌اند تا توطئه‌های دشمنان در مانع تراشی بر سر راه پیشرفت علمی کشور را ناکام گذارند.

 • تراشه‌ای که کل ترافیک اینترنت را در یک ثانیه منتقل می‌کند

  تراشه‌ای که کل ترافیک اینترنت را در یک ثانیه منتقل می‌کند

  رکورد سرعت انتقال داده با استفاده از یک منبع نور و تراشه نوری بار دیگر شکسته شد. مهندسان داده‌ها را با سرعت 1.84 پتابیت در ثانیه منتقل کرده‌اند که تقریباً دو برابر ترافیک جهانی اینترنت در ثانیه است.

 • دهقانی فیروز آبادی: نخبگان، بذر رویش شرکت‌های فاخر دانش‌بنیان و خلاق خواهند بود

  دهقانی فیروز آبادی: نخبگان، بذر رویش شرکت‌های فاخر دانش‌بنیان و خلاق خواهند بود

  سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از نقش آفرینی نخبگان در حکمرانی دانش‌بنیان، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و خلاق سخن گفت.

 • آمار کرونا در جهان تا ۲۱ فروردین

  آمار کرونا در جهان تا ۲۱ فروردین

  تاکنون ۲۱۱ کشور جهان درگیر شیوع ویروس کرونا شده‌اند و تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان، تا صبح پنجشنبه (۲۱ فروردین) از مرز یک میلیون و ۵۱۸ هزار نفر عبور کرده و تعداد قربانیان این ویروس نیز از ۸۸ هزار نفر بیشتر شده است. در بین کشورهای جهان از نظر تعداد مبتلایان، آمریکا در رده اول و اسپانیا و ایتالیا در رده‌های دوم و سوم هستند و ایران نیز در در رده هفتم قرار دارد. در این اینفوگرافیک، ۱۵ کشور اول جهان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد کووید-۱۹ را مشاهده می‌کنید.گرافیک: پدرام آقایی/منبع داده‌ها: worldometers/منبع:ایسنا.

 • جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین

  جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز چهارشنبه ۲۰ فروردین

  جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش‌آموزان از طریق شبکه آموزش و چهار سیما برای روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ اعلام شد.

 • آمار کرونا در جهان تا ۱۵ فروردین

  آمار کرونا در جهان تا ۱۵ فروردین

  تاکنون ۲۰۶ کشور جهان درگیر شیوع ویروس کرونا شده‌اند و تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان، تا صبح پانزدهم فروردین از مرز یک میلیون نفر و تعداد قربانیان این ویروس نیز از مرز ۵۳ هزار نفر عبور کرده است. در بین کشورهای جهان از نظر تعداد مبتلایان، آمریکا در رده اول و ایتالیا و اسپانیا در رده‌های دوم و سوم هستند و ایران نیز در در رده هفتم قرار دارد. در این اینفوگرافیک، ۱۵ کشور اول جهان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد کووید-۱۹ را مشاهده می‌کنید.گرافیک: پدرام آقایی/منبع داده‌ها: worldometers/منبع:ایسنا.

 • جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز چهارشنبه ۱۳ فروردین

  جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز چهارشنبه ۱۳ فروردین

  جدول زمان‌بندی آموزش تلویزیونی دروس دانش‌آموزان از طریق شبکه آموزش و چهار سیما برای روز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹ اعلام شد.

 • سازمان جهانی بهداشت: سیگاری‌ها بیشتر در معرض ابتلا به کرونا/ عدم انتقال کرونا از راه هوا

  سازمان جهانی بهداشت: سیگاری‌ها بیشتر در معرض ابتلا به کرونا/ عدم انتقال کرونا از راه هوا

  سازمان جهانی بهداشت با اعلام اینکه افراد سیگاری بیش از سایرین در معرض ابتلا به کرونا هستند، انتقال ویروس کرونا از راه هوا را رد کرد و نسبت به احتمال شیوع مجدد ویروس در کشورهای آسیایی و حوزه اقیانوس آرام هشدار داد.

 • جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین

  جدول زمانی آموزش تلویزیونی روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین

  جدول زمانبندی آموزش تلویزیونی دروس دانش‌آموزان از طریق شبکه آموزش و چهار سیما برای روز سه شنبه ۱۲ فروردین ۹۹ اعلام شد.

برگزیده