رئیسی22

رئیس‌جمهور با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب درباره ضرورت پرهیز از ستیزگری‌های دشمن‌پسند، همه مسئولان و ارکان نظام را مخاطب این سخنان دانست.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصتی برای خودسازی درونی و اجتماعی دانست و با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب درباره ضرورت پرهیز از ستیزگری‌های دشمن‌پسند، همه مسئولان و ارکان نظام را مخاطب این سخنان دانست و تصریح کرد: تلاش مسئولان برای عملی شدن این رهنمود و تمرکز بر وحدت و انسجام در دولت و مجلس و پرهیز از اختلاف و ستیزه‌گری و جبهه‌بندی، از رموز اصلی موفقیت در مسیر رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور است.

بیشتر بخوانید

وی در ادامه با ضروری دانستن توجه به آرامش ذهنی مردم و آثار اجتماعی تصمیمات و اقدامات دستگاه‌های دولتی، توجه بیشتر به تهیه پیوست‌های فرهنگی و رسانه‌ای برای تصمیمات و اقدامات دستگاه‌ها و همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از آثار سوء احتمالی تصمیمات را خواستار شد.

رئیس‌جمهور همچنین از وزرا و مسئولان اقتصادی دولت خواست عطف به شعار سال، گزارشی از مجموعه اقدامات صورت‌گرفته از سوی دولت در زمینه مهار تورم و رشد تولید تهیه و ارائه کنند.

وزیر جهادکشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از رشد صادرات محصولات و فرآورده‌های کشاورزی ارائه کرد. بر اساس این گزارش صادرات محصولات کشاورزی در 10ماهه ابتدایی سال 1402 هشت میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشدی 13درصدی داشته است. از لحاظ ارزش نیز مجموع این صادرات 6 میلیارد دلار بوده که رشد 23درصدی را نشان می‌دهد.

بنا بر گزارش وزیر جهادکشاورزی در حالی که کشورمان تا پیش از دولت سیزدهم یکی از واردکنندگان خوراک آبزیان بوده است، با اقدامات صورت‌گرفته ضمن تأمین نیاز داخل، تبدیل به صادرکننده این محصول شده و مجموع صادرات بخش شیلات و خوراک آبزیان در 10ماهه ابتدایی امسال 67 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است، همچنین صادرات بخش سبزی و صیفی‌جات 41 درصد، انواع میوه و فرآورده‌های آن 35 درصد و صادرات محصولات لبنی نیز رشد 23درصدی داشته است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =